011-35276666
khazartransfo@gmail.com

اخبار

تعداد آیتم ها در هر صفحه
خلاقیت یک جوشکار در استفاده از موبایل
خلاقیت یک جوشکار در استفاده از موبایل

یک جوشکار که به ماسک مخصوص جوشکاری دسترسی نداشته، گوشی موبایل را جانشین این محافظ کرده است تا محل دقیق جوشکاری را به راحتی مشاهده کند و به چشمانش کمتر آسیب برسد البته این کار قطعا به صرفه نیست چرا که سنسور نور دوربین را از کار خواهد انداخت.

26 شهریور 1398
اخبار عمومی
تازه ترین دستگاه جوشکاری از آب آتش می سازد
تازه ترین دستگاه جوشکاری از آب آتش می سازد

آیا می توان از آب آتش ساخت؟ چگونه می توان وسیله ای ساخت که شکل دهی فلزات را ارزان تر و امن تر کند؟ به تازگی در یکی از مراکز تحقیقات اروپایی نمونه اولیه دستگاهی تولید شده که از آب، آتش می سازد. دستگاهی که می تواند صنعت لحیم کاری و جوشکاری را متحول نماید. آندرو الیس از جمله پژوهشگران فعال در این زمینه است. او می گوید: " این یک دستگاه الکترولیز است که با برق شهری عمل می کند و می تواند اکسیژن و هیدروژن آب را تجزیه کند. این گازها وارد لوله ای ویژه شده و سپس مشتعل می شوند تا مثل سوخت برای جوشکاری یا لحیم کردن به کار گرفته شوند. در یک کلام آب را به آتش تبدیل می کند. " تا امروز دلیل اصلی عدم استفاده از این فناوری بهای بالای استفاده از این گونه دستگاه ها برای تجزیه گاز از طریق برق بوده است، اما پژوهشگران این مرکز سعی دارند راه حلی برای این مساله نیز بیابند. آندرو الیس می افزاید: " یک تیم شیمیدان در حال کار و تحقیق در این زمینه هستند. هدف آنها یافتن فرمول های کارآمدتر برای افزایش عملکرد دستگاه الکترولیز و کاهش هزینه ها است. در این راستا کاتالیزورهای مختلفی آزمایش شدند و مواد جایگزین و ارزان تر از پلاتین مورد استفاده در این دستگاه نیز در نظر گرفته شده است که در مجموع نتیجه بخش بودند. "

15 مرداد 1398
اخبار عمومی
ابداع روشی جهت جوشکاری آلیاژ آلومینیوم
ابداع روشی جهت جوشکاری آلیاژ آلومینیوم

مهندسان با استفاده از فناوری نانو موفق شدند که آلیاژ آلومینیومی که قبلاً قابلیت جوشکاری نداشت را جوش دهند. آلیاژهای آلومینیوم دارای کاربرد گسترده‌ای در صنایع خودروسازی و هوایی هستند. علت رغبت به استفاده از آلیاژ آلومینیوم، استحکام مشابه با فولاد و وزنی برابر با یک سوم وزن فولاد است. اما جوشکاری برخی آلیاژهای آلومینیوم با روش‌های معمول جهت مونتاژ صفحات بدنه و یا قطعات موتور غیر ممکن است. علت این موضوع این است که وقتی آلیاژ در حین جوشکاری داغ می‌شود، اجزاء تشکیل دهنده آن که شامل آلومینیوم، روی، منیزیم و مس است به صورت ناهمگن سیلان پیدا می‌کنند و بنابراین استحکام ناحیه جوش بسیار پایین می‌آید. پایین بودن استحکام ناحیه جوش باعث می‌شود که این ناحیه مستعد به ترک خوردن شود. از جمله سخت‌ترین نوع آلیاژ آلومینیوم برای جوشکاری آلیاژ AA7075 است.

10 مرداد 1398
اخبار عمومی
برگزاری کارگاه آموزشی شبیه ساز جوشکاری در اداره کل فنی و حرفه ای استان البرز
برگزاری کارگاه آموزشی شبیه ساز جوشکاری در اداره کل فنی و حرفه ای استان البرز

کارگاه آموزشی ( آشنایی تئوری و عملی با شبیه ساز واقعیت افزوده جوشکاری ) با محورسیت معرفی قابلیت ها و مزایای سیمیلاتور ( شبیه ساز ) جوشکاری با حضور صنعتگران از شرکتهای مختلف و مدیران و مربیان جوشکاری مراکز فنی و حرفه ای ، در طی یک روز برگزاری ورک شاپ تاریخ 5 مرداد 1398 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید رهبری ( فاتح ) واقع در استان البرز برگزار گردیده است.

8 مرداد 1398
اخبار عمومی
مسابقات سراسری جوشکاری به کار خود پایان داد/تبریزی ها اول شدند
مسابقات سراسری جوشکاری به کار خود پایان داد/تبریزی ها اول شدند

در بخش پایانی این مسابقات، جاوید سقا بیل وردی و نیما عباسیان وردین از تیم SUW دانشگاه صنعتی سهند تبریز با امتیاز 86.58، روح اله محمدی از تیم فنی و حرفه‌ای دانشگاه صنعتی همدان با امتیاز 85.80 و شهاب سرلک و سعید عبدالوند از گروه چمران متال دانشگاه چمران اهواز با امتیاز 77.13 به ترتیب جایگاه های نخست تا سوم این دوره از مسابقات سراسری جوشکاری را کسب کردند.

3 مرداد 1398
اخبار عمومی
تصاویر| مسابقات سراسری جوشکاری
تصاویر| مسابقات سراسری جوشکاری

مسابقات سراسری جوشکاری روز سه شنبه با حضور ۱۹ تیم از استان های کشور به مدت ۲ روز در دانشگاه اراک برگزار شد. دکتر علیرضا بهرامی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک در آئین اختتامیه اولین دوره مسابقات سراسری جوشکاری که به میزبانی دانشگاه اراک برگزار شد گفت: اولین دوره مسابقات سراسری جوشکاری در دانشگاه اراک به کار خود پایان داد و تبریزیها اول شدند.

2 مرداد 1398
اخبار عمومی