011-35276666
khazartransfo@gmail.com

مقاله ها

تعداد آیتم ها در هر صفحه
درباره الکترود جوشکاری

کارخانه‌های تهیه الکترود فلز جوشکاری را با قطرهای مختلف از ۲ میلیمتر تا ۶ میلیمتر و گاهی نیز بیشتر تهیه می‌نماید برای جوشکاری قطعاتی که ضخامت آن‌ها ۱ یا ۲ میلیمتر می‌باشد از الکترودهای باریک استفاده می‌نمایند مانند جوشکاری در و پنجره که اغلب از پروفیل‌هایی ساخته شده از ورقی به ضخامت ۱٫۵ میلیمتر تهیه شده‌اند و برای جوشکاری قطعات ضخیم‌تر مانند جوشکاری قطعات تیر آهن و صفحات کلفت و اصولاً برای جوشکاری ساختمان‌های فلزی از الکترود به قطرهای بالا استفاده می‌نمایند.

2 شهریور 1398
ترک ها ، علت ، مکانیزم تشکیل و عوارض آنها

ترک خستگی به صورت بین دانه ها پدید می اید انتشار ان در بین دانه ها بیشتر از مرز دانه هاست . به همان اندازه که ترک انتشار می یابد تنشهای پسماند افزایش می یابد . به طوریکه یک تقابل افزایشی در نرخ انتشار ترک وجود دارد و در ادامه به مرحله ای می رسد که سطح باقی مانده نمی تواند بار اعمال شده را تحمل کند و در نهایت گسیختگی اتفاق می افتد .

17 مرداد 1398
جوشکاری آلومینیوم - بخش 4

روش اتصال کوتاه : این روش انتقال برای جوشکاری آلومینیوم مناسب نبوده ، جوش حاصله عموما با مشکلاتی از قبیل عدم ذوب ، عدم نفوذ ، استحکام پایین جوش و تمایل زیاد به ایجاد ترک و گسیختگی ، مواجه است . همانطوری که از نام این روش پیداست ، نوک سیم جوش به طور پیوسته به سطح فلز پایه برخورد کرده ، و عمل ذوب صورت میگیردکه با توجه به نرمی سیم جوش های آلومینیومی ، همواره احتمال جمع شدن سیم جوش در لاینر تورچ و مچاله شدن آن بین غلطک های هادی وجود دارد .

15 مرداد 1398
نحوه نگهداری و انبار داری سیم جوشهای آلومینیوم

نکته قابل تامل اینکه ، در صورت بروز هر کدام از موارد ذکر شده ، تعویض سیم جوش فرسوده معمولا آخرین موردیست که مورد توجه قرار میگیرد . ( به صورت معمول ، تعویض نازل – تعویض تورچ - تغییر میزان فشار بر روی غلطک های هادی سیستم تغذیه سیم جوش- تغییر میزان فشار و تعویض گاز محافظ ، جزء مواردیست که بدون توجه به اختلال پیش آمده در تولید و هزینه های تحمیل شده ، مورد توجه جوشکار یا متصدیان تعمیر و نگهداری قرار میگیرد).

12 مرداد 1398
جوشکاری آلومینیم-بخش دوم

فرایند GTAW با کاربرد گسترده که استفاده از منبع تغذیه های AC مجهز به سیستم HF و خصوصیات موج مربع مناسبترین پیشنهاد میباشد . انتخاب پارامترهای جوشکاری مناسب به فاکتورهایی از قبیل ضخامت فلز پایه ،موقعیت جوشکاری ، طرح اتصال و ... بستگی دارد .

10 مرداد 1398
جوشكاري آلومينيوم ( بخش اول )

آلومينيوم خالص ( سري 1xxx ) : كاربرد وسيع در ساخت مخازن ذخيره مواد شيميايي و لوله سازي به واسطه مقاومت به خوردگي فوق العاده و در اتوبوسهاي برقي به واسطه هدايت الكتريكي بالا ، جوش پذيري مناسب ، سيم جوش پيشنهادي 1100 & 4043

9 مرداد 1398
گاز محافظ مناسب در فرآيند GMAW براي جوشكاري فولاد هاي زنگ نزن

كنترل و كاهش دستمزد و بالاسري با توجه به سهم عمده اين فاكتور در براورد قيمت تاثير به سزايي داشته و ناگزير به نظر ميرسد. انتخاب مناسب گاز محافظ علاوه بر كنترل و كاهش هزينه دستمزد و بالاسري، نقش تعيين كننده اي در افزايش كيفيت جوش اجرا شده و افزايش توان توليد علي ا لخصوص در فولادهاي آلياژي از قبيل فولادهاي زنگ نزن دارد

7 مرداد 1398
جوشکاری ، بخش اول : تاریخچه مختصر جوش

جوشکاری (به انگلیسی: Welding) یکی از روش‌های تولید می‌باشد. هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به‌یکدیگر است؛ به‌گونه‌ای که خواص اتصال برابر با خواص مادهٔ پایه باشد. جوشکاری همچنین یکی از فرایندهای اتصال دائمی قطعات (فلزی یا غیرفلزی)، به روش ذوبی یا غیر ذوبی، با به‌کارگیری یا بدون بکارگیری فشار، با استفاده یا بدون استفاده از ماده پرکننده می‌باشد. فرایندهای جوشکاری به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: فرایندهای جوشکاری ذوبی و فرایندهای جوشکاری غیر ذوب

19 مرداد 1398
بررسی مشكلات و رفع نواقص دردستگاه های جوشكاری قوس

برای حصول اطمینان از صحت عملكرد تجهیزات مورد استفاده ، كنترل داده های ورودی و خروجی دستگاه ،كالیبراسیون تجهیزات كنترلی و كنترل دوره ای تجهیزات زیر نظر متخصصین مورد تایید شركت های سازنده بهترین و اسانترین راه می باشد

8 مرداد 1398
تاريخچه جوشكاري

آتش ،فلز،چرخ،خط و... همه وهمه نشان از درك انسان از طبيغت و استفاده آن براي زيستن بهتر است.اينگونه مي توان گفت كه نگاه انسان به طبيعت و به آنچه كه در ان احساس نياز مي كند اگر با خلاقيت و گشاده نظري وي همراه باشد،منجر به پيشرفتي مي شود كه به نوعي ميتوان آن را تمدن دانست.شايد مقايسه اكنون با زماني كه خط ساخته شد درست نباشد.امكانات كنوني در دنياي كنوني بنابر نياز انسان كنوني قابل تعريف است، نمي توان نظريه پردازيهاي جهان گذشته را ناديده يا اندك گرفت.هرآنچه كه ذهن انسان را از حالت ركود و روزمرگي و عادت به شرايط حال بيرون كشد و موجب ايجاد خلاقيت گردد، گامي جلو به سوي تفكر صورت مي پذيرد كه خود نمادي از متمدن بودن جامعه است .حال اين مساله در هر زمان و دوره اي براساس خواسته ها و علايق انسانهاي آن دوره است. به عنوان مثال زماني كه انسان فلز را شناخته و از آن بعنوان ابزاري استفاده مي كند كه نيازهاي اساسي خود را با ان برطرف نمايد و راه را براي غلبه بر طبيعت هموارتر سازد ، خود نشان از پويايي و يا به عبارتي بهتر وجود تمدن در ان جامعه است . كوتاه سخن اينكه به جرئت مي توان گفت كشف آتش و دستيابي بشر به فلز و فن فلزكاري ، از پايه هاي غير قابل انكار در تسريع پيشرفت تمدن بشري بوده است . داستان ذوالقرنين و ساختن سد فلزي ! در قران كريم .حضور الهه اتش و فلز كاري در اساطير يونان باستان گوياي اين حقيقت غير قابل انكار ميباشد .

11 مرداد 1398