011-35276666
khazartransfo@gmail.com

مقاله ها

تعداد آیتم ها در هر صفحه
درباره الکترود جوشکاری

کارخانه‌های تهیه الکترود فلز جوشکاری را با قطرهای مختلف از ۲ میلیمتر تا ۶ میلیمتر و گاهی نیز بیشتر تهیه می‌نماید برای جوشکاری قطعاتی که ضخامت آن‌ها ۱ یا ۲ میلیمتر می‌باشد از الکترودهای باریک استفاده می‌نمایند مانند جوشکاری در و پنجره که اغلب از پروفیل‌هایی ساخته شده از ورقی به ضخامت ۱٫۵ میلیمتر تهیه شده‌اند و برای جوشکاری قطعات ضخیم‌تر مانند جوشکاری قطعات تیر آهن و صفحات کلفت و اصولاً برای جوشکاری ساختمان‌های فلزی از الکترود به قطرهای بالا استفاده می‌نمایند.

2 شهریور 1398
مقالات تخصصی
ترک ها ، علت ، مکانیزم تشکیل و عوارض آنها

ترک خستگی به صورت بین دانه ها پدید می اید انتشار ان در بین دانه ها بیشتر از مرز دانه هاست . به همان اندازه که ترک انتشار می یابد تنشهای پسماند افزایش می یابد . به طوریکه یک تقابل افزایشی در نرخ انتشار ترک وجود دارد و در ادامه به مرحله ای می رسد که سطح باقی مانده نمی تواند بار اعمال شده را تحمل کند و در نهایت گسیختگی اتفاق می افتد .

17 مرداد 1398
مقالات تخصصی
جوشکاری آلومینیوم - بخش 4

روش اتصال کوتاه : این روش انتقال برای جوشکاری آلومینیوم مناسب نبوده ، جوش حاصله عموما با مشکلاتی از قبیل عدم ذوب ، عدم نفوذ ، استحکام پایین جوش و تمایل زیاد به ایجاد ترک و گسیختگی ، مواجه است . همانطوری که از نام این روش پیداست ، نوک سیم جوش به طور پیوسته به سطح فلز پایه برخورد کرده ، و عمل ذوب صورت میگیردکه با توجه به نرمی سیم جوش های آلومینیومی ، همواره احتمال جمع شدن سیم جوش در لاینر تورچ و مچاله شدن آن بین غلطک های هادی وجود دارد .

15 مرداد 1398
مقالات تخصصی
نحوه نگهداری و انبار داری سیم جوشهای آلومینیوم

نکته قابل تامل اینکه ، در صورت بروز هر کدام از موارد ذکر شده ، تعویض سیم جوش فرسوده معمولا آخرین موردیست که مورد توجه قرار میگیرد . ( به صورت معمول ، تعویض نازل – تعویض تورچ - تغییر میزان فشار بر روی غلطک های هادی سیستم تغذیه سیم جوش- تغییر میزان فشار و تعویض گاز محافظ ، جزء مواردیست که بدون توجه به اختلال پیش آمده در تولید و هزینه های تحمیل شده ، مورد توجه جوشکار یا متصدیان تعمیر و نگهداری قرار میگیرد).

12 مرداد 1398
مقالات تخصصی
جوشکاری آلومینیم-بخش دوم

فرایند GTAW با کاربرد گسترده که استفاده از منبع تغذیه های AC مجهز به سیستم HF و خصوصیات موج مربع مناسبترین پیشنهاد میباشد . انتخاب پارامترهای جوشکاری مناسب به فاکتورهایی از قبیل ضخامت فلز پایه ،موقعیت جوشکاری ، طرح اتصال و ... بستگی دارد .

10 مرداد 1398
مقالات تخصصی
جوشكاري آلومينيوم ( بخش اول )

آلومينيوم خالص ( سري 1xxx ) : كاربرد وسيع در ساخت مخازن ذخيره مواد شيميايي و لوله سازي به واسطه مقاومت به خوردگي فوق العاده و در اتوبوسهاي برقي به واسطه هدايت الكتريكي بالا ، جوش پذيري مناسب ، سيم جوش پيشنهادي 1100 & 4043

9 مرداد 1398
مقالات تخصصی
گاز محافظ مناسب در فرآيند GMAW براي جوشكاري فولاد هاي زنگ نزن

كنترل و كاهش دستمزد و بالاسري با توجه به سهم عمده اين فاكتور در براورد قيمت تاثير به سزايي داشته و ناگزير به نظر ميرسد. انتخاب مناسب گاز محافظ علاوه بر كنترل و كاهش هزينه دستمزد و بالاسري، نقش تعيين كننده اي در افزايش كيفيت جوش اجرا شده و افزايش توان توليد علي ا لخصوص در فولادهاي آلياژي از قبيل فولادهاي زنگ نزن دارد

7 مرداد 1398
مقالات تخصصی
بررسی مشكلات و رفع نواقص دردستگاه های جوشكاری قوس

برای حصول اطمینان از صحت عملكرد تجهیزات مورد استفاده ، كنترل داده های ورودی و خروجی دستگاه ،كالیبراسیون تجهیزات كنترلی و كنترل دوره ای تجهیزات زیر نظر متخصصین مورد تایید شركت های سازنده بهترین و اسانترین راه می باشد

8 مرداد 1398
مقالات تخصصی