011-35276666
khazartransfo@gmail.com

اخبار

تعداد آیتم ها در هر صفحه
عرضه نسل چهارم الکترودهای جوشکاری نانو
عرضه نسل چهارم الکترودهای جوشکاری نانو

محققان یکی از شرکت‌های فناور، نسل چهارم الکترودهای جوشکاری حاوی مواد نانوساختار را عرضه کردند که کاربرد آن در جوشکاری، عمر سایشی آن را نسبت به جوشکاری معمولی افزایش داده است.

28 اردیبهشت 1399
تکنولوژی جدید جوشکاری با دستگاه جوش لیزری
تکنولوژی جدید جوشکاری با دستگاه جوش لیزری

جوشکاری لیزری در مقایسه با سایر روش‌های جوشکاری سنتی مانند جوشکاری آرگون TIG و MIG از کیفیت و سرعت بالاتری برخوردار است. در جوشکاری سنتی انتقال گرمای نسبتاً طولانی و گسترده به قطعه و به دنبال آن یک چرخه خنک‌سازی سریع پس از عملیات اتفاق می‌افتد؛ اما در جوشکاری لیزری، انرژی گرمایی در یک پرتو بسیار کوچک انتقال می‌یابد و تنها در نقطه جوشکاری متمرکز شده و فلز را ذوب می‌کند و در نتیجه خیلی سریع خنک می‌شود.

22 خرداد 1400
جلوگیری از پاشش جرقه جوشکاری با نانو اسپری
جلوگیری از پاشش جرقه جوشکاری با نانو اسپری

گروهی از محققان اسپری‌هایی حاوی نانو ذرات عرضه کردند که مانع پاشش جرقه‌های ناشی از جوشکاری و چسبیدن آنها به سطح می‌شود. بررسی‌ها نشان داده است که استفاده از این اسپری نانو موجب افزایش عمر قطعات جوشکاری شده، مواد مضر برای لایه ازون ایجاد نمی‌کند و ترکیب مورد استفاده کاملا غیر خورنده بوده و اکسیدشوندگی جوش را تقلیل می‌دهد. به گزارش ستاد نانو، آنتی‌اسپاتر تولیدی در این شرکت دارای خواص و کیفیت فوق‌العاده بالایی در جلوگیری از چسبیدن این پاشش‌ها به سطوح و جلوگیری از آسیب‌رسانی آنها به جوش است. این محصول در نوع پایه آب در جهت انواع جوشکاری در حالات دستی و رباتیک و نیز در فلزات حساس به پاشش و سطوح شیشه ای و پلاستیکی تولید شده‌است و به عنوان یک راه حل موثر و قطعی در جلوگیری از آسیب‌های جبران ناپذیر اسپاترها است. این مایع، پایه آبی و فاقد سیلیکون است که با توجه به داشتن افزودنی‌های خاص برای جلوگیری از چسبندگی ذرات فلزی مذاب در عملیات جوشکاری، طراحی و تولید می‌شود.

21 مرداد 1399
جوشکاری ورق گالوانیزه و لوله گالوانیزه را به طور کامل بشناسید
جوشکاری ورق گالوانیزه و لوله گالوانیزه را به طور کامل بشناسید

ورق و لوله گالوانیزه در واقع همان فولاد هستند که با یک لایه فلزی از جنس روی پوشیده شده‌اند. این کار با هدف بالا بردن مقاومت فولاد در برابر زنگ زدگی و خوردگی انجام می‌شود. با وجود مزایای بسیاری که گالوانیزه کردن فولاد برای صنایع به همراه دارد، جوشکاری آن را با حساسیت‌های خاصی مواجه می‌سازد. چراکه فلز روی هنگام جوشکاری از طرفی می‌تواند کیفیت لوله و ورق گالوانیزه را تحت تاثیر قرار دهد و باعث سوراخ شدن آن شود و از طرف دیگر خطرات امنیتی با خود به همراه خواهد داشت. به همین دلیل دستورالعمل‌های استاندارد جهانی AWS برای آن تعریف شده است.

28 اردیبهشت 1399
خلاقیت یک جوشکار در استفاده از موبایل
خلاقیت یک جوشکار در استفاده از موبایل

یک جوشکار که به ماسک مخصوص جوشکاری دسترسی نداشته، گوشی موبایل را جانشین این محافظ کرده است تا محل دقیق جوشکاری را به راحتی مشاهده کند و به چشمانش کمتر آسیب برسد البته این کار قطعا به صرفه نیست چرا که سنسور نور دوربین را از کار خواهد انداخت.

26 شهریور 1398
نور جوشکاری چه آسیبی به چشم ها وارد می نماید؟
نور جوشکاری چه آسیبی به چشم ها وارد می نماید؟

حتما باید هنگام جوشکاری از عینک های محافظ استفاده گردد. نکته قابل توجه در این میان آن است که در صورتی که فرد پس از جوشکاری دچار دردهای چشمی گردد، به هیچ عنوان نباید اقدام به مصرف خودسرانه قطره های مسکن چشمی کند.

9 دی 1398
کتاب «جوشکاری آلومینیوم و آلیاژهای آن» وارد بازار نشر شد
کتاب «جوشکاری آلومینیوم و آلیاژهای آن» وارد بازار نشر شد

کتاب جوشکاری آلومینیوم و آلیاژهای آن یک درک کلی از نکات لازم در مورد جوشکاری آلومینیوم و آلیاژهای آن ارائه می‌دهد و شامل مطالبی در زمینه متالورژی جوشکاری، انواع آلیاژهای آلومینیوم، آماده‌سازی برای جوشکاری، طراحی جوش، فرایندهای جوشکاری رایج، دستورالعمل‌های جوشکاری و تأیید جوشکار، عیوب جوش و کنترل کیفیت می‌باشد.

10 دی 1398
تازه ترین دستگاه جوشکاری از آب آتش می سازد
تازه ترین دستگاه جوشکاری از آب آتش می سازد

آیا می توان از آب آتش ساخت؟ چگونه می توان وسیله ای ساخت که شکل دهی فلزات را ارزان تر و امن تر کند؟ به تازگی در یکی از مراکز تحقیقات اروپایی نمونه اولیه دستگاهی تولید شده که از آب، آتش می سازد. دستگاهی که می تواند صنعت لحیم کاری و جوشکاری را متحول نماید. آندرو الیس از جمله پژوهشگران فعال در این زمینه است. او می گوید: " این یک دستگاه الکترولیز است که با برق شهری عمل می کند و می تواند اکسیژن و هیدروژن آب را تجزیه کند. این گازها وارد لوله ای ویژه شده و سپس مشتعل می شوند تا مثل سوخت برای جوشکاری یا لحیم کردن به کار گرفته شوند. در یک کلام آب را به آتش تبدیل می کند. " تا امروز دلیل اصلی عدم استفاده از این فناوری بهای بالای استفاده از این گونه دستگاه ها برای تجزیه گاز از طریق برق بوده است، اما پژوهشگران این مرکز سعی دارند راه حلی برای این مساله نیز بیابند. آندرو الیس می افزاید: " یک تیم شیمیدان در حال کار و تحقیق در این زمینه هستند. هدف آنها یافتن فرمول های کارآمدتر برای افزایش عملکرد دستگاه الکترولیز و کاهش هزینه ها است. در این راستا کاتالیزورهای مختلفی آزمایش شدند و مواد جایگزین و ارزان تر از پلاتین مورد استفاده در این دستگاه نیز در نظر گرفته شده است که در مجموع نتیجه بخش بودند. "

15 مرداد 1398
ابداع روشی جهت جوشکاری آلیاژ آلومینیوم
ابداع روشی جهت جوشکاری آلیاژ آلومینیوم

مهندسان با استفاده از فناوری نانو موفق شدند که آلیاژ آلومینیومی که قبلاً قابلیت جوشکاری نداشت را جوش دهند. آلیاژهای آلومینیوم دارای کاربرد گسترده‌ای در صنایع خودروسازی و هوایی هستند. علت رغبت به استفاده از آلیاژ آلومینیوم، استحکام مشابه با فولاد و وزنی برابر با یک سوم وزن فولاد است. اما جوشکاری برخی آلیاژهای آلومینیوم با روش‌های معمول جهت مونتاژ صفحات بدنه و یا قطعات موتور غیر ممکن است. علت این موضوع این است که وقتی آلیاژ در حین جوشکاری داغ می‌شود، اجزاء تشکیل دهنده آن که شامل آلومینیوم، روی، منیزیم و مس است به صورت ناهمگن سیلان پیدا می‌کنند و بنابراین استحکام ناحیه جوش بسیار پایین می‌آید. پایین بودن استحکام ناحیه جوش باعث می‌شود که این ناحیه مستعد به ترک خوردن شود. از جمله سخت‌ترین نوع آلیاژ آلومینیوم برای جوشکاری آلیاژ AA7075 است.

10 مرداد 1398
برگزاری کارگاه آموزشی شبیه ساز جوشکاری در اداره کل فنی و حرفه ای استان البرز
برگزاری کارگاه آموزشی شبیه ساز جوشکاری در اداره کل فنی و حرفه ای استان البرز

کارگاه آموزشی ( آشنایی تئوری و عملی با شبیه ساز واقعیت افزوده جوشکاری ) با محورسیت معرفی قابلیت ها و مزایای سیمیلاتور ( شبیه ساز ) جوشکاری با حضور صنعتگران از شرکتهای مختلف و مدیران و مربیان جوشکاری مراکز فنی و حرفه ای ، در طی یک روز برگزاری ورک شاپ تاریخ 5 مرداد 1398 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید رهبری ( فاتح ) واقع در استان البرز برگزار گردیده است.

8 مرداد 1398
مسابقات سراسری جوشکاری به کار خود پایان داد/تبریزی ها اول شدند
مسابقات سراسری جوشکاری به کار خود پایان داد/تبریزی ها اول شدند

در بخش پایانی این مسابقات، جاوید سقا بیل وردی و نیما عباسیان وردین از تیم SUW دانشگاه صنعتی سهند تبریز با امتیاز 86.58، روح اله محمدی از تیم فنی و حرفه‌ای دانشگاه صنعتی همدان با امتیاز 85.80 و شهاب سرلک و سعید عبدالوند از گروه چمران متال دانشگاه چمران اهواز با امتیاز 77.13 به ترتیب جایگاه های نخست تا سوم این دوره از مسابقات سراسری جوشکاری را کسب کردند.

3 مرداد 1398
تصاویر| مسابقات سراسری جوشکاری
تصاویر| مسابقات سراسری جوشکاری

مسابقات سراسری جوشکاری روز سه شنبه با حضور ۱۹ تیم از استان های کشور به مدت ۲ روز در دانشگاه اراک برگزار شد. دکتر علیرضا بهرامی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک در آئین اختتامیه اولین دوره مسابقات سراسری جوشکاری که به میزبانی دانشگاه اراک برگزار شد گفت: اولین دوره مسابقات سراسری جوشکاری در دانشگاه اراک به کار خود پایان داد و تبریزیها اول شدند.

2 مرداد 1398
اولین مسابقات سراسری جوشکاری در دانشگاه اراک آغاز شد
اولین مسابقات سراسری جوشکاری در دانشگاه اراک آغاز شد

برگزاری این جشنواره برای استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی گام مثبتی قلمداد می‌شود، یکی از اهداف دانشگاه اراک در سال جاری ارتباط بدنه علمی دانشگاه با بطن جامعه و صنعت است و این مسابقات یکی از عملیاتی‌ترین برنامه‌های ارتباطی است که دانشگاه می‌تواند برای ارتباط با صنعت اجرا کند .

1 مرداد 1398